KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 14499318
nr 1449 9318
Arvid Öström
(1889-1955), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Signerade, blomsterstilleben. Olja på pannå, yttermått inklusive ram: 14x12cm-16x13cm
Arvid Öström, svensk bildkonstnär född 1889, död 1955.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 21 februari 2022
kl 20:19:52
21/2 20:14:10
Arvid Öström
Läs mer om Arvid Öström